Program

Programmet för den regelbundna repertoaren sätts en vecka i taget, fredag till torsdag, och publiceras vanligen på onsdagar.

Kommande visningar:

lördag 22 september - (idag)
13:15 Flotten Salong 1 Boka
13:30 Gudrun - konsten att vara människa Salong 2 Boka
13:45 Vem? Salong 3 Boka
14:30 En säsong i Frankrike Salong 3 Boka
15:15 Lilla Spöket Laban - Världens snällaste spöke Salong 2 Boka
15:30 Gräns Salong 1 Boka
16:15 Den tysta revolutionen Salong 2 Boka
16:30 Maria by Callas Salong 3 Boka
18:15 Flotten Salong 1 Boka
18:30 Trädgårdsfesten Salong 2 Boka
18:45 And Breathe Normally - Kort tid Salong 3 Boka
20:15 Gräns Salong 1 Boka
20:30 Allt för min son Salong 2 Boka
20:45 The Miseducation of Cameron Post Salong 3 Boka
söndag 23 september - (imorgon)
13:15 Flotten Salong 1 Boka
13:30 Gudrun - konsten att vara människa Salong 2 Boka
13:45 Vem? Salong 3 Boka
14:30 En säsong i Frankrike Salong 3 Boka
15:15 Lilla Spöket Laban - Världens snällaste spöke Salong 2 Boka
15:30 Beröringen - Söndag med Bergman Salong 1 Boka
16:15 Den tysta revolutionen Salong 2 Boka
16:30 Maria by Callas Salong 3 Boka
18:15 Sigo siendo - Cine en español Salong 1 Boka
18:30 Flotten Salong 2 Boka
18:45 And Breathe Normally - kort tid Salong 3 Boka
20:30 Allt för min son Salong 2 Boka
20:45 Gräns Salong 1 Boka
21:00 The Miseducation of Cameron Post Salong 3 Boka
måndag 24 september
18:15 Flotten Salong 1 Boka
18:30 Trädgårdsfesten Salong 2 Boka
18:45 Mademoiselle Paradis - sista visning Salong 3 Boka
20:15 Gräns Salong 1 Boka
20:30 Allt för min son Salong 2 Boka
20:45 Den tysta revolutionen Salong 3 Boka
tisdag 25 september
13:00 Flotten Salong 1 Boka
13:15 Trädgårdsfesten Salong 3 Boka
15:00 Gräns Salong 1 Boka
15:15 Den tysta revolutionen Salong 3 Boka
18:15 Flotten Salong 1 Boka
18:30 Trädgårdsfesten Salong 2 Boka
18:45 En säsong i Frankrike Salong 3 Boka
20:15 Gräns Salong 1 Boka
20:30 Allt för min son Salong 2 Boka
20:45 Den tysta revolutionen Salong 3 Boka
onsdag 26 september
10:00 Kalas, Alfons! - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
18:15 Smärtan - Ciné Français. Samtal: gäster från Stadsteaterns uppsättning av Smärtan och samtalsledare Marit Kapla Salong 1 Boka
18:30 Flotten Salong 2 Boka
18:45 Den tysta revolutionen Salong 3 Boka
20:30 Allt för min son Salong 2 Boka
20:45 Gräns Salong 1 Boka
21:00 The Miseducation of Cameron Post Salong 3 Boka
torsdag 27 september
10:00 Kalas, Alfons! - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
13:00 Flotten Salong 1 Boka
13:15 Trädgårdsfesten Salong 3 Boka
15:00 Gräns Salong 1 Boka
15:15 Den tysta revolutionen Salong 3 Boka
18:15 Flotten Salong 1 Boka
18:30 Trädgårdsfesten Salong 2 Boka
18:45 En säsong i Frankrike Salong 3 Boka
20:15 Gräns Salong 1 Boka
20:30 Allt för min son Salong 2 Boka
20:45 Den tysta revolutionen Salong 3 Boka
söndag 30 september
15:30 Viskningar och rop - Söndag med Bergman Salong 1 Boka
tisdag 02 oktober
18:15 Tschick - Tyska tisdagar Salong 1 Boka
onsdag 03 oktober
10:00 Vem? - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
18:15 Den excentriska domaren - Ciné Français Salong 1 Boka
torsdag 04 oktober
10:00 Vem? - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
söndag 07 oktober
18:15 Jesús - Cine en español Salong 1 Boka
18:15 Nattskuggor Salong 1 Boka
onsdag 10 oktober
10:00 Vem? - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
18:15 Alice resa - Ciné Français Salong 1 Boka
torsdag 11 oktober
10:00 Vem? - Små Folkets Bio Salong 3 Boka
tisdag 16 oktober
18:15 Utan nåd - Tyska tisdagar Salong 1 Boka
onsdag 17 oktober
10:00 Vem? - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
18:15 Uppenbarelsen Salong 1 Boka
torsdag 18 oktober
10:00 Vem? - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
söndag 21 oktober
18:15 Mi gran noche - Cine en español Salong 1 Boka
onsdag 24 oktober
10:00 Rita och Krokodil - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
torsdag 25 oktober
10:00 Rita och Krokodil - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
tisdag 30 oktober
18:15 Casting - Tyska tisdagar Salong 1 Boka
onsdag 31 oktober
10:00 Rita och Krokodil - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
torsdag 01 november
10:00 Rita och Krokodil - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
söndag 04 november
18:15 Que dios nos perdone - Cine en español Salong 1 Boka
onsdag 07 november
10:00 Rita och Krokodil - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
torsdag 08 november
10:00 Rita och Krokodil - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
tisdag 13 november
18:15 Mein wunderbares West-Berlin - Tyska tisdagar Salong 1 Boka
onsdag 14 november
10:00 Vintersagor - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
torsdag 15 november
10:00 Vintersagor - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
söndag 18 november
18:15 El lado oscuro del corazón - Cine en español Salong 1 Boka
onsdag 21 november
10:00 Vintersagor - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
18:15 En kniv i hjärtat Salong 1 Boka
torsdag 22 november
10:00 Vintersagor - Små Folkets Bio Salong 1 Boka
tisdag 27 november
18:15 Magical Mystery - Tyska tisdagar Salong 1 Boka
onsdag 28 november
10:00 Vintersagor Salong 1 Boka
torsdag 29 november
10:00 Vintersagor Salong 1 Boka
söndag 02 december
18:15 Seguir viviendo - Cine en español Salong 1 Boka
tisdag 11 december
18:15 Der junge Karl Marx - Tyska tisdagar Salong 1 Boka